'Çanakkale Ruhu' Konulu Konferans
İl Müftülüğünce Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü ve şehitleri anma programları çerçevesinde “Çanakkale Ruhu” konulu konferans gerçekleştirildi. Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Konferansta açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Halil Bektaş, Çanakkale zaferinin tarihimiz açısından önemini vurgulayarak, Çanakkale zaferi, milletçe birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bugün de yarın da bütün zorlukları aşabileceğimizin en güzel örneğidir dedi.
 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin de konuşmasında; Çanakkale’de zaferi doğuran Anadolu ruhunun önemine dikkat çekti. Bu ruhun milletimizi millet yapan değerlerin başında geldiğini belirtti. Geçmişimizi geleceğe taşıyabilmek için bu ruha ve bizi millet yapan manevi değerlere sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı.

Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yılı ve Şehitler Günü münasebetiyle Fakültemiz Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahir Bilirli, KYK öğrencilerine 'Çanakkale Ruhu' başlıklı bir konferans vermiştir. Yrd. Doç. Dr. Sami Ağaoğlu ise, Genç Eksen Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü öğrencilerine 'Çanakkale Savaşları' konulu bir konferans vermiştir.