2016-2017 Mezuniyet Töreni Büyük Coşkuyla Kutlandı.
Fakültemizin 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni büyük bir heyecan ve coşku ile kutlandı. Törende Fakültemizin 7 bölümünden 938 öğrencimiz mezun oldu.
 
Fakültemizin birincisi Arkeoloji Bölümü  Duygu Bölük, ikincisi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Tuba Küçük, üçüncüsü de yine Sosyoloji Bölümü’nden Ali Eşref Tange oldu.
 
Üniversitemizin Bayrak Alanı’nda gerçekleşen Mezuniyet Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Uluer, Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, diğer akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
Törende Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat öğrencilere hitaben; “Karabük Üniversitesi’nde öğretim elemanlarımızla birlikte çok güzel bir gençlik yetiştirdik, sizleri mezun ettik. Benim size tavsiyem; vizyonunuzu daha geniş tutarsanız çok daha güzel işler yapabilirsiniz.” dedi. Üniversitemizin Anadolu’daki üniversiteler arasından en huzurlu üniversite olduğunu söyleyen Rektör Polat konuşmasının devamında “Bugün anneler günü, bu vesileyle başta anneler olmak üzere öğrencilerimizin ailelerine böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Törende Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin konuşmasında mezunlara şunları söyledi: “İnsanların ve milletlerin hayatında tarihe not düşülen günlerin büyük önemi var. Bir tarihçi olarak tarihi günleri ve yıldönümlerini önemseriz. Karabük Üniversitesi olarak bizim de bir tarihimiz var. Bu yıl onuncu yılımızı kutluyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ın önderliğinde Üniversitemizi daha nitelikli ve uluslararası bir üniversite yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hayatınız boyunca kendinizi geliştirmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, ilimde, bilimde, fende sonuna kadar ilerlemeyi ihmal etmeyin. Öğrenilen her bilgiyi değerli kılan şey, kişinin kendini bilmesidir.”
 
Fakültemizin birincisi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Duygu Bölük’te bir konuşma yaptı. Konuşmasında mezun olduğundan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bölük “Başlangıçlar güzel, bitişler ise zor ve hüzünlü. Hayatımızın bir sayfasını güzel anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. 
 
Konuşmaların ardından  Fakültemizi birincilikte bitiren Duygu Bölük mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Fakülte ve bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.
 
Mezun öğrenciler yemin metnini okuduktan sonra kep atma törenine geçildi ve muhteşem bir törenle öğrenciler keplerini atarak mezuniyet sevincini aileleriyle yaşadı.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!